Sunday , April 5 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / ৰাজনীতি / আছুৰ নেতৃত্বত নতুন ৰাজনৈতিক দলক আদৰণি জনালে মন্ত্ৰী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ

আছুৰ নেতৃত্বত নতুন ৰাজনৈতিক দলক আদৰণি জনালে মন্ত্ৰী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ

 

ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ১৮ জানুৱাৰী : আছুৰ নেতৃত্বত নতুন ৰাজনৈতিক দলক আদৰণি জনালে মন্ত্ৰী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই। সংবাদমাধ্যমৰ আগত মন্ত্ৰী শৰ্মাৰ দাবী, ‘আমি নিশ্চিতভাৱে বিজয়ী হ’ম, কংগ্ৰেছে নতুন দলৰে মিত্ৰতা কৰক–নকৰক আমি জয়ী হ’ম।

ৰাজনীতিৰ পথাৰত নতুনকৈ এটা আঞ্চলিক দলৰ জন্ম দিবলৈ আগবঢ়াৰ কথা সদৰি কৰিছিল আছুৱে। সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ নেতৃত্বক ইয়াৰ বাবে কটাক্ষ কৰি ডঃ শৰ্মাই কয়, ‘মই ছিনিয়ৰ গগৈক ভয় কৰা নাছিলো, মই মিডল গগৈকো ভয় কৰা নাছিলো, এতিয়া জুনিয়ৰ গগৈক কি ভয় কৰিম?’

বিধানসভাত অসম চুক্তিৰ ভুল ব্যাখ্যা কৰাৰ অভিযোগ অনা সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ মুখ্য উপদেষ্টা ডঃ সমুজ্জ্বল কুমাৰ ভট্টাচাৰ্যক উভতি ধৰি হিমন্ত বিশ্বৰ মন্তব্য, ইংৰাজী শুদ্ধকৈ পঢ়াৰ বাবে মই ক্ষমা খুজিম নেকি? মই ডক্টৰেট, এল এল বি এনেই পালো নেকি?
নিজকে ১০০শতাংশ শুদ্ধ বুলি দাবী কৰি সমুজ্জল কুমাৰ ভট্টাচাৰ্যক একেলগে ইংৰাজী পঢ়িবলৈ প্ৰত্যাহ্বান জনায় হিমন্ত বিশ্বই। ভট্টাচাৰ্য সহ আছুক ডঃ শৰ্মাৰ প্ৰত্যাহ্বান, জনীয়া, বাঘবৰ, ৰূপহীহাট আদিত বজ্ৰগৰ্জন হ’লে মানিম, ছহিদৰ ফটোত হাত থৈ মই কোৱা কথা অসত্য বুলি কওক ডঃ সমুজ্জ্বল কুমাৰ ভট্টাচাৰ্যই।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

লোকসভাত উত্থাপন কৰা হ’ব কেব

  ষ্টাফৰিপৰ্টাৰ,৮ ডিচেম্বৰ : নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰোধিতাৰে অসম তথা সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চল উত্তপ্ত হৈ থকাৰ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *