Monday , February 17 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / চিত্ৰ-সংবাদ / উত্তৰাখণ্ডত উজ্বলিল ৰঙিয়াৰ ৰুনজুন এক্টিং এণ্ড ডেন্স একাডেমী*

উত্তৰাখণ্ডত উজ্বলিল ৰঙিয়াৰ ৰুনজুন এক্টিং এণ্ড ডেন্স একাডেমী*

*উত্তৰাখণ্ডত উজ্বলিল ৰঙিয়াৰ ৰুনজুন এক্টিং এণ্ড ডেন্স একাডেমী*

*১১টা পুৰস্কাৰ আজুৰিলে বহুভাষিক নৃত্য প্ৰতিযোগিতা ডেৰাডুনত*
প্ৰতিবেদক, ৰঙিয়া, ১৬ জানুৱাৰী :

সাংস্কৃতিক জগতত সৰুৰে পৰাই সাফল্যৰে নৃত্য প্ৰদৰ্শন কৰি ৰঙিয়াৰ নাম উজ্বলোৱাৰ সময়তে পুনৰ ডেৰাডুন (উত্তৰাখণ্ড)ত অনুষ্ঠিত বহুভাষিক নৃত্য প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰি ১১টা পুৰষ্কাৰেৰে ৰঙিয়ালৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছে ৰঙিয়াত প্ৰতিষ্ঠা লাভ কৰা অন্যতম সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান ৰুনজুন এক্টিং এণ্ড ডেন্স একাডেমীয়ে ।এই একাডেমীৰ পৰিচালক মোহন কলিতাৰ নেতৃত্বত ৰঙিয়াৰ পৰা এটি ১৪ জনীয়া সাংস্কৃতিক দলে সৰ্বভাৰতীয় বহুভাষিক নৃত্য প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্রহণ কৰাৰ উদ্দেশ্যে ৫ জানুৱাৰীত ডেহৰাডুনলৈ ৰাওনা হয়।৭ জানুৱাৰীৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা এই সৰ্বভাৰতীয় বহুভাষিক নৃত্য প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰি ৰঙিয়াৰ ৰুনজুন এক্টিং এণ্ড ডেন্স একাডেমীয়ে মুঠ ১১ টা পুৰস্কাৰ লাভ কৰি সমগ্ৰ জিলাখনৰ লগতে ৰঙিয়ালৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনে। এই একাডেমীৰ পৰিচালক মোহন কলিতাই জনোৱা মতে খিতাপ অৰ্জন কৰা বিজয়ী সকল ক্ৰমে একক অাধুনিক নৃত্যত হিমানজ্যোতি দাস, প্ৰথম স্থান (কনিষ্ঠ), একক লোক নৃত্যত জিতু দাস, প্ৰথম স্থান (জ্যেষ্ঠ), একক আধুনিক নৃত্যত দ্বিতীয় স্থান প্ৰিথ্য (কনিষ্ঠ) একক লোকনৃত্যত দ্বিতীয় স্থান হিমানজ্যোতি দাস (কনিষ্ঠ), একক আধুনিক নৃত্যত তৃতীয় স্থানত সঞ্জীৱ বড়ো, বিস্তীৰ্ণ কলিতা, সৃষ্টি কলিতা (কনিষ্ঠ) লগতে হিমানজ্যোতি দাসে বিচাৰক বিশেষ বঁটা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। আনহাতে এই সৰ্বভাৰতীয় বহুভাষিক নৃত্য প্ৰতিযোগিতাত ৰুনজুন এক্টিং এণ্ড ডেন্স একাডেমীৰ নৃত্য পৰিচালক মোহন কলিতাই একক বলীউড ষ্টাইল কৰি প্ৰথম স্থান (জ্যেষ্ঠ) দখল কৰাৰ উপৰি মোহন কলিতাক স্বীকৃতিস্বৰূপে তালৰত্ন এৱাৰ্ড প্ৰদান কৰা হয়। ইতিমধ্যে বহুভাষিক নৃত্য প্ৰতিযোগিতাত অংশ গ্ৰহণ কৰি সাংস্কৃতিক পথাৰত তথা ৰঙিয়ালৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই অনাৰ বাবে ৰুনজুন এক্টিং এণ্ড ডেন্স একাডেমীৰ সমূহ নৃত্য শিল্পীক বলীউদৰ জনপ্ৰিয় কৰিঅ’গ্ৰাফাৰ কমল নাথ, বিশিষ্ট ছবি পৰিচালক তথা প্ৰযোজক ৰাজীৱ বড়া,সমাজ সেৱক নৃপেন চন্দ্ৰ নাথ, কমলপুৰ প্ৰেছ গীল্ডৰ সভাপতি পহৰেদ আলী আহমেদ প্ৰমূখ্যে অঞ্চলটোৰ বহু শুভাকাঙ্খীয়ে শুভেচ্ছা আৰু কৃতজ্ঞতা জনাইছে।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

সামৰণি পৰিল তৃতীয় গুৱাহাটী আন্ত:ৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ

সামৰণি পৰিল তৃতীয় গুৱাহাটী আন্ত:ৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ সাত দিনত ১৪ হাজাৰ কলানুৰাগীৰ সমাগম চলচ্চিত্ৰৰ নামত …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *