Monday , March 30 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / Uncategorized / এইবাৰ সাংবাদিক সংগঠনৰ প্ৰেছ বিবৃতি নকল কৰি চৰ্চাত অগপ

এইবাৰ সাংবাদিক সংগঠনৰ প্ৰেছ বিবৃতি নকল কৰি চৰ্চাত অগপ

এইবাৰ সাংবাদিক সংগঠনৰ প্ৰেছ বিবৃতি নকল কৰি চৰ্চাত অগপ

নিৰ্লজ্জ অসম গণ পৰিষদৰ নিকৃষ্ট কাণ্ড :
শব্দৰ অভাৱত “যুৱ সাংবাদিক সন্থা, অসমৰ প্ৰেছ বিবৃত্তিকে হুবহু নকল ৷
সৰ্বত্ৰে সাংবাদিক সমাজৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ৷৷

নিজা প্ৰতিবেদক ,২ ডিচেম্বৰ ডিব্ৰুগড় –যুৱ সাংবাদিক সকলৰ নেৰ্তৃত্বত গঠিত হোৱা ৰাজ্যৰ এটা অগ্ৰণী সাংবাদিক সংগঠন যুৱ সাংবাদিক সন্থা ,অসমে আগন্তক ২০২০ বৰ্ষৰ ৯ ফ্ৰেব্ৰুৱাৰীত অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ লোৱা সংগঠনটোৰ দ্বিতীয় বাৰ্ষিক প্ৰতিষ্ঠা দিবসৰ আৰু বিশেষ সম্বৰ্ধণা অনুষ্ঠানটোৰ সন্দৰ্ভত সংবাদ মাধ্যমলৈ একোখন প্ৰেছ বিবৃত্তি এৰি দিছিল ৷ কিন্তু উক্ত প্ৰেছ বিবৃত্তিটোকে অসম গণ পৰিষদে হুবহু নকল কৰি ছ’চিয়েল মেডিয়াত কালি অসম গণ পৰিষদৰ ব্যক্তিগত ফেচবুক পেইজত এৰি দিয়ে ৷ এই বিষয়টো যুৱ সাংবাদিক সন্থা ,অসমৰ নেতৃবৰ্গৰ দৃষ্টিগোচৰ হোৱাত তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি কয় যে — জ্ঞান নেথাকিলে ৰাজনীতি কৰিব নেলাগে ,কিন্তু আনৰ সৃষ্টিৰাজি শব্দভাণ্ডাৰক হুবহু নকল কৰিব নেলাগে ৷৷ লগতে যুৱ সাংবাদিক সন্থা ,অসমৰ নেতৃবৰ্গই এইটো সকীয়নি প্ৰদান কৰি কয় যে -“যুৱ সাংবাদিক সন্থা ,অসমৰ যিকোনো সৃষ্টিৰাজিক যদি কোনো দুষ্ট চক্ৰই অনুমতি অবিহনে হুবহু নকল কৰে তেন্তে প্ৰয়োজনত সংগঠনটোৱ আইনৰো কাষ চাপিবলৈ বাধ্য হ’ব ৷৷

About Staff Reporter

চাব পাৰে

তৃতীয় আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱ আৰম্ভ ষ্টাফৰিপৰ্টাৰ, ৩১ অক্টোবৰ : গুৱাহাটীৰ পাঞ্জাৱাৰিস্থিত শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ কলাক্ষেত্রত বৃহস্পতি বাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে তৃতীয় আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱ। এই মহোৎসৱ বন্তি প্ৰজ্জলনেৰে শুভাৰম্ভ কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোনোৱালে। অসম চৰকাৰে জ্যোতি চিত্ৰবনৰ উদ্যোগত ড° ভূপেন হাজৰিকা আঞ্চলিক চৰকাৰী ফিল্ম আৰু টেলিভিচনৰ সহযোগত আয়োজন কৰা তৃতীয় গুৱাহাটী আন্তৰ্জাতিক চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ আজি উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে এই মহোৎসৱৰ সফলতা কামনা কৰে। এই মহোৎসৱত দেশ বিদেশৰ বহু খ্যাতনামা চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা,শিল্পী,কলা-কুশলী তথা চলচ্চিত্ৰ সমালোচকে অংশগ্ৰহণ কৰিছে।বিশ্বৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ ৬৫ খন দেশৰ প্ৰায় ১০০ৰো অধিক চলচ্চিত্ৰ এই মহোৎসৱত প্ৰদৰ্শন কৰা হ’ব।তৃতীয় গুৱাহাটী আন্তৰ্জাতিক চলচ্চিত্ৰ মহোৎসৱৰ সৰ্বতোপ্ৰকাৰৰ সাফল্যৰ বাবে সকলো চলচ্চিত্ৰপ্ৰেমী ৰাইজৰ সহযোগিতা আন্তৰিকতাৰে কামনা কৰিছে উদ্যোক্তা সকলে।

ষ্টাফৰিপৰ্টাৰ, ৩১ অক্টোবৰ : গুৱাহাটীৰ পাঞ্জাৱাৰিস্থিত শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ কলাক্ষেত্রত বৃহস্পতি বাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে তৃতীয় …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *