Monday , February 17 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / গোলাঘাটত “ডেউকা ” নাট সমাৰোহৰ প্ৰস্তুতি

গোলাঘাটত “ডেউকা ” নাট সমাৰোহৰ প্ৰস্তুতি

গোলাঘাটত “ডেউকা ” নাট সমাৰোহৰ প্ৰস্তুতি : গোলাঘাট ,১৭ জানুৱাৰী : গোলাঘাটত বিগত বৰ্ষৰ দৰে এই বৰ্ষটো ডেউকা নাট্য বিদ্যালয়ৰ উদ্যোগত তৃতীয় বাৰ্ষিক ডেউকা নাটসমাৰোহৰ প্ৰস্তুতি সম্পূৰ্ণ হৈ উঠিছে। অহা ৩১ জানুৱাৰী আৰু ১ ফেব্ৰুৱাৰী ত গোলাঘাটৰ ঐতিহ্যমণ্ডিত এমেচাৰ থিয়েটাৰ ছ’ছাইটিৰ মঞ্চত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া সমাৰোহখনিত এইবৰ্ষত মুঠ চাৰিখনকৈ নাট প্ৰদৰ্শন হ’ব বুলি নাট্যবিদ্যালয় খনৰ সঞ্চালক মীনাক্ষী ফুকনে জানিবলৈ দিয়ে। ইতিমধ্যে সমাৰোহখনিত চুক্তি হোৱা তিনিখন নাট হৈছে ক্ৰমে ,থিয়েটাৰ লেব ,পশ্চিম বংগ ,কলকতাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় নাট্য বিদ্যালয়ৰ স্নাতক প্ৰশান্ত এচ ধৰ ৰ পৰিকল্পনা – পৰিচালনা তথা অভিনীত নাট “এস্ক ৱাই জেড ,” অসমৰ অন্যতম ৰাষ্ট্ৰীয় নাট্যবিদ্যালয় ৰ স্নাতক গুনমণি বৰুৱাৰ পৰিকল্পনা – পৰিচালনাৰে ৰংডুলি সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰ কাকপথাৰৰ নিবেদনত থিয়েটাৰ অলিম্পিকলৈ আমন্ত্ৰিত হোৱা নাট ” হেঁপাহৰ জোলোঙা ” , মৰিগাঁও ৰ অন্যতম চিৰিয়াছ নাট্যকৰ্মী গোবিন নাথৰ ৰচনা – পৰিচালনা ও অভিনয় সমৃদ্ধ নাট “চুইচাইড ” । ইয়াৰোপৰি বিদ্যালয় খনৰ প্ৰশিক্ষাৰ্থী সকলৰ দ্বাৰা এই বৰ্ষত নাট্যকৰ্মী পবিত্ৰ ৰাজখোৱাৰ ৰচনা আৰু কবি – নাট্যকাৰ -পৰিচালক জ্যোতিপ্ৰসাদ ভূঞাৰ পৰিচালনাত মঞ্চস্থ হ’ব ” ঠিকনা বিহীন ” শীৰ্ষক নাটখনি। চহৰখনৰ একমাত্ৰ নাট্য শিক্ষা অনুষ্ঠান ডেউকা নাট্যবিদ্যালয়ে অসমৰ নাট্য আন্দোলনৰ গতিক তুৰাম্বিত কৰিবলৈ কৰা এই প্ৰয়াসত অসমৰ তথা গোলাঘাটৰ সকলো নাট্যপ্ৰেমী ৰ সহায় – সহযোগ একান্ত কামনা কৰিছে সঞ্চালক মীনাক্ষী ফুকনে। ইয়াৰ লগতে এই বৰ্ষৰ বাবে কোনো আগ্ৰহী লোকে বিদ্যালয় খনিৰ লগত সম্পৰ্ক গঢ়িব বিচাৰিলে বা প্ৰশিক্ষণ ল’ব খুজিলে ম’বাইল নং ৮৬৩৮৮৮৯৬২৪ ত যোগাযোগ কৰিব পাৰিব বুলি জানিবলৈ দিয়ে।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

অনগ্ৰসৰ অঞ্চলত শিক্ষাৰ প্ৰসাৰৰ বাবে আগবঢ়োৱা অৱদানৰ বাবে অসমৰ যুৱকে জিনিলে ৰাষ্ট্ৰীয় পুৰস্কাৰ

  অসমৰ ভৃগু বৰঠাকুৰলৈ ৰটাৰী ইণ্ডিয়া হিউমেনিটী হিৰ’ এৱাৰ্ড ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ১৪ ফেব্ৰুৱাৰী : ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *