Monday , February 17 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / গোলাঘাটত মহকুমা ছাত্ৰসন্থাৰ উদ্যোগত শিল্পী দিৱস উদযাপন

গোলাঘাটত মহকুমা ছাত্ৰসন্থাৰ উদ্যোগত শিল্পী দিৱস উদযাপন

গোলাঘাটত মহকুমা ছাত্ৰসন্থাৰ উদ্যোগত শিল্পী দিৱস উদযাপন : গোলাঘাট ,১৭ জানুৱাৰী : সমগ্ৰ অসমৰ লগতে গোলাঘাটতো উদযাপন কৰিলে ৰূপকোঁৱৰ জ্যোতিপ্ৰসাদ আগৰৱালাৰ মৃত্যু দিৱস। সেই উপলক্ষে গোলাঘাটৰ বিভিন্ন ঠাইৰ লগতে গোলাঘাটৰ মহকুমা ছাত্ৰ সন্থাৰ উদ্যোগত আজি গোলাঘাট জিলা ছাত্ৰ সন্থাৰ কাৰ্যালয়ত ৰূপকোঁৱৰক স্মৰণ কৰি সশ্ৰদ্ধা জ্ঞাপন কৰে গোলাঘাটৰ ৰাইজে। জিলা কাৰ্যালয়ৰ শ্বহীদ ভৱনত অনুষ্ঠিত হোৱা জ্যোতি স্মৰণ সভাত পোন প্ৰথমে পতাকা উত্তোলনৰ পাছতে শ্বহীদ তৰ্পন , ৰূপকোঁৱৰৰ প্ৰতিচ্ছবিত মাল্যাৰ্পণ আৰু শেষত ৰূপকোঁৱৰৰ গীত,কবিতা পৰিবেশনেৰে শিল্পী জনক স্মৰণ কৰি শ্ৰদ্ধা নিবেদন কৰে। ইয়াৰোপৰি গোলাঘাটৰ ত্ৰিমূৰ্তি ক্ষেত্ৰত অৱস্থিত শিল্পী জনৰ প্ৰতিমূৰ্তিটো পুৱা গোলাঘাটৰ বিভিন্ন অনুষ্ঠান তথা গোলাঘাটৰ ৰাইজে পুষ্পাঞ্জলী অৰ্পণ কৰি শ্ৰদ্ধা জ্ঞাপন কৰে।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

অনগ্ৰসৰ অঞ্চলত শিক্ষাৰ প্ৰসাৰৰ বাবে আগবঢ়োৱা অৱদানৰ বাবে অসমৰ যুৱকে জিনিলে ৰাষ্ট্ৰীয় পুৰস্কাৰ

  অসমৰ ভৃগু বৰঠাকুৰলৈ ৰটাৰী ইণ্ডিয়া হিউমেনিটী হিৰ’ এৱাৰ্ড ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ১৪ ফেব্ৰুৱাৰী : ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *