Sunday , April 5 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / তিৱা ৰজাৰ সৈতে ভোগালী উদযাপন সূৰ্য কংক্ৰিটেকৰ

তিৱা ৰজাৰ সৈতে ভোগালী উদযাপন সূৰ্য কংক্ৰিটেকৰ

 

ষ্টাফৰিপৰ্টাৰ,,,১৮জানুৱাৰী। উত্তৰ পূৱৰ চিমেন্ট উৎপাদনকাৰী প্ৰতিষ্ঠান সূৰ্য কংক্ৰিটেক চিমেণ্টে অলপতে মৰিগাঁও জিলাত তিৱা ৰজা আৰু তিৱা সমাজৰ ভালেসংখ্যক সদস্যৰ সৈতে ভোগালী বিহু পালন কৰে। মৰিগাঁও জিলাৰ ঔজাৰি গাওঁত অলপতে ধান চপোৱা মুকলি পথাৰৰ মাজত উলহ-মালহেৰে আয়োজন কৰা হয়’ ভোগালীৰ এসাঁজ নামেৰে অনুষ্ঠান। মেজি আৰু পৰম্পৰাগত ভেলাঘৰো নিৰ্মাণ কৰি উলিওৱা হয়। নিজ পৰিয়ালৰ লগত এই ভোগালীৰ এসাঁজ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে তিৱা ৰজা তুলসী চামচৰ । সূৰ্য কংক্ৰিটেক পৰিয়াল আৰু ঔজাৰি গাঁওবাসীয়ে পৰম্পৰাগত পদ্ধতিৰে অনুষ্ঠানটিলৈ আদৰি আনে। অনুষ্ঠানত কণ্ঠশিল্পী ৰাকেশ ৰিয়ানৰ লগতে আন বহুতো কণ্ঠশিল্পী আৰু নৃত্যশিল্পীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে। পথাৰৰ মাজতে পৰম্পৰাগতভাৱে জ্বলোৱা হয় ধ্বনি আৰু ইয়াতেই স্থানীয় তিৱা সম্প্ৰদায়ৰ বিভিন্ন পৰম্পৰাগত খাদ্য সম্ভাৰ প্ৰস্তুত কৰা হ’য়। তিৱা ৰজাৰ লগতে উক্ত অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণৰ বাবে মৰিগাঁও জিলাৰ সূৰ্য কংক্ৰিটেক ডীলাৰ আৰু বিতৰক সকলকো আমন্ত্ৰণ জনোৱা হয়। আৰু

About Staff Reporter

চাব পাৰে

লায়ন্স ক্লাৱ গুৱাহাটীৰ উদ্যোগত দৰিদ্ৰ লোকৰ মাজত খাদ্য- সামগ্ৰী বিতৰণ

  ষ্টাফৰিপৰ্টাৰ,,,,২ এপ্ৰিল।।।আগশাৰীৰ স্বেচ্ছাসেৱী সংস্থা লায়ন্স ক্লাৱ গুৱাহাটীয়ে অসহায় আৰু দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ মাজত খাদ্য-সামগ্ৰী বিতৰণ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *