Tuesday , September 17 2019
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / দিব্যাংগ সকলৰ মাজত ভোটাৰ সাক্ষৰতা অভিযান

দিব্যাংগ সকলৰ মাজত ভোটাৰ সাক্ষৰতা অভিযান

: গোলাঘাট ২৩ মাৰ্চ : আগন্তুক লোকসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰস্তুতি ৰ অংশ হিচাপে গোলাঘাট জিলা প্ৰেক্ষাগৃহত দিব্যাংগ সকলৰ মাজত ডিজিটেল ভোটাৰ সাক্ষৰতা শিৱিৰ অনুষ্ঠিত হ’য়। শিৱিৰ মুকলি কৰি গোলাঘাটৰ জিলা উপায়ুক্ত ধীৰেণ হাজৰিকাই কয় যে, দেশৰ প্ৰতিজন প্ৰাপ্ত বয়স্ক ভোটাৰৰে ভোটদান ত সম অধিকাৰ আছে। দিব্যাংগ সকলো একোজন ভোটাৰ আৰু ভাৰতৰ নিৰ্বাচন আয়োগৰ নীতিৰ আধাৰত এইবাৰ দিব্যাংগ ভোটাৰক আকৰ্ষিত কৰিবৰ বাবে গোলাঘাট জিলা প্ৰশাসনে যাৱতীয় পদক্ষেপ হাতত লৈছে। প্ৰয়োজন ত দিব্যাংগ সকলক অনা-নিয়া কৰিবৰ বাবে বাহনৰো ব্যৱস্থা কৰা হ’ব বুলি উল্লেখ কৰাৰ লগতে ই ভি এম,ভি ভি পেট ,বিভিন্ন তথ্য প্ৰযুক্তিগত উপকৰণৰ সম্পৰ্কত দৃশ্য-শ্ৰাব্য মাধ্যমৰ লগতে ব্যৱহাৰিক প্ৰশিক্ষণ প্ৰদান কৰা হ’য়। শিৱিৰত জিলা নিৰ্বাচন বিষয়া কোকিলা গগৈ,সহকাৰী আয়ুক্ত পাপু গগৈ, নিৰ্বাচনী প্ৰশিক্ষক আক্ৰাম হুছেইন, উজনি অসম প্ৰতিবন্ধী সন্থাৰ বিষয় -ববীয়া হৈ বিশ্ব বিজয় বৰা উপস্থিত থাকে।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

পুনৰ শিৰোণামাত চুপাৰি ট্ৰাক , এইবাৰ আৰক্ষীক খুন্দিয়াই নিহত কৰিলে

বঙাইগাঁও জিলাৰ মাণিকপুৰৰ ৩১ নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত চুপাৰী ভৰ্তি ট্ৰাকে মহতিয়ালে আৰক্ষী কনিষ্টবলক থিতাতে নিহত …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *