Monday , February 17 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / নাজিৰাত প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ

নাজিৰাত প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ

নাজিৰাত প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ
ফাষ্টনিউজ ৰিপৰ্ট, নাজিৰা, ১৭ জানুৱাৰী
নাজিৰাত অনুস্হিতহৈছে প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ | শিৱসাগৰ জিলা সৈনিক কল্যান কাৰ্যালয়ৰ উদ্যোগত আৰু প্ৰাক্তন সৈনিক সন্হা নাজিৰাৰ সহযোগত নাজিৰাৰ পুজা মন্দিৰৰ সভা গৃহত দিনযোৰা কাৰ্যসুচীৰে আজি এই প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ অনুস্হিত হয় | কাৰ্যসুচী অনুসৰি পুৱা দেশ ৰক্ষাৰ সেতু শ্বহীদ হোৱা সেনা জোৱান সকলক সোৱঁৰি শ্বহীদ বেদীত বন্তি প্ৰজলন কৰে অৱসৰপ্ৰাপ্ত কৰ্ণেল ডি ডি বৰুৱাই | ইয়াৰ পিচতে অনুস্হিত হোৱা মুকলি সভাত বিশিষ্ট অতিথি হিচাবে উপস্হিত থাকে নাজিৰা মহকুমাৰ মহকুমাধিপতি ৰাজীৱ থাপা, অৱসৰ প্ৰাপ্ত কৰ্ণেল ডি ডি বৰুৱা, প্ৰাক্তন সেনা তথা অৱসৰ প্ৰাপ্ত অধ্যাপক উমা কোঁৱৰ, সেনা বিষয়া চাজন কুমাৰ | ৰাজীৱ থাপাই উপস্হিত প্ৰাক্তন সেনা জোৱান সকলক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰি কয় যে দেশ সেৱাৰ বাবে কৰ্ম কৰিবলৈ ভাগ্য লাগিব আৰু সেইয়া সভাত উপস্হিত সেনা জোৱান সকলে পাইছিল | প্ৰায় তিনি শতাধিক প্ৰাক্তন সৈনিক সকলৰ পৰিয়ালৰ সহিতে একত্ৰিত হোৱা সমাৰোহৰত সকলোৱে মনৰ ভাৱ আদান প্ৰদান কৰাৰ লগতে আনন্দ মনেৰে এঁসাজ একেলগে গ্ৰহন কৰে | এই অনুস্হানৰ লগত সংগতি ৰাখি সেনা বাহিনীৰ তৰফৰ পৰা সুলভ মুল্যত স্হানীয় ৰাইজক প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰে|
নাজিৰাৰ পৰা মুনীন্দ্ৰ নাথ শইকীয়া

About Staff Reporter

চাব পাৰে

অনগ্ৰসৰ অঞ্চলত শিক্ষাৰ প্ৰসাৰৰ বাবে আগবঢ়োৱা অৱদানৰ বাবে অসমৰ যুৱকে জিনিলে ৰাষ্ট্ৰীয় পুৰস্কাৰ

  অসমৰ ভৃগু বৰঠাকুৰলৈ ৰটাৰী ইণ্ডিয়া হিউমেনিটী হিৰ’ এৱাৰ্ড ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ১৪ ফেব্ৰুৱাৰী : ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *