Sunday , April 5 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / নাজিৰাত প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ

নাজিৰাত প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ

নাজিৰাত প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ
ফাষ্টনিউজ ৰিপৰ্ট, নাজিৰা, ১৭ জানুৱাৰী
নাজিৰাত অনুস্হিতহৈছে প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ | শিৱসাগৰ জিলা সৈনিক কল্যান কাৰ্যালয়ৰ উদ্যোগত আৰু প্ৰাক্তন সৈনিক সন্হা নাজিৰাৰ সহযোগত নাজিৰাৰ পুজা মন্দিৰৰ সভা গৃহত দিনযোৰা কাৰ্যসুচীৰে আজি এই প্ৰাক্তন সৈনিক সমাৰোহ অনুস্হিত হয় | কাৰ্যসুচী অনুসৰি পুৱা দেশ ৰক্ষাৰ সেতু শ্বহীদ হোৱা সেনা জোৱান সকলক সোৱঁৰি শ্বহীদ বেদীত বন্তি প্ৰজলন কৰে অৱসৰপ্ৰাপ্ত কৰ্ণেল ডি ডি বৰুৱাই | ইয়াৰ পিচতে অনুস্হিত হোৱা মুকলি সভাত বিশিষ্ট অতিথি হিচাবে উপস্হিত থাকে নাজিৰা মহকুমাৰ মহকুমাধিপতি ৰাজীৱ থাপা, অৱসৰ প্ৰাপ্ত কৰ্ণেল ডি ডি বৰুৱা, প্ৰাক্তন সেনা তথা অৱসৰ প্ৰাপ্ত অধ্যাপক উমা কোঁৱৰ, সেনা বিষয়া চাজন কুমাৰ | ৰাজীৱ থাপাই উপস্হিত প্ৰাক্তন সেনা জোৱান সকলক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰি কয় যে দেশ সেৱাৰ বাবে কৰ্ম কৰিবলৈ ভাগ্য লাগিব আৰু সেইয়া সভাত উপস্হিত সেনা জোৱান সকলে পাইছিল | প্ৰায় তিনি শতাধিক প্ৰাক্তন সৈনিক সকলৰ পৰিয়ালৰ সহিতে একত্ৰিত হোৱা সমাৰোহৰত সকলোৱে মনৰ ভাৱ আদান প্ৰদান কৰাৰ লগতে আনন্দ মনেৰে এঁসাজ একেলগে গ্ৰহন কৰে | এই অনুস্হানৰ লগত সংগতি ৰাখি সেনা বাহিনীৰ তৰফৰ পৰা সুলভ মুল্যত স্হানীয় ৰাইজক প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰে|
নাজিৰাৰ পৰা মুনীন্দ্ৰ নাথ শইকীয়া

About Staff Reporter

চাব পাৰে

লায়ন্স ক্লাৱ গুৱাহাটীৰ উদ্যোগত দৰিদ্ৰ লোকৰ মাজত খাদ্য- সামগ্ৰী বিতৰণ

  ষ্টাফৰিপৰ্টাৰ,,,,২ এপ্ৰিল।।।আগশাৰীৰ স্বেচ্ছাসেৱী সংস্থা লায়ন্স ক্লাৱ গুৱাহাটীয়ে অসহায় আৰু দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ মাজত খাদ্য-সামগ্ৰী বিতৰণ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *