Sunday , December 15 2019
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / নামতিৰ দুৰ্ঘটনাত দ্বিতীয় দিনাও উত্তেজনা অব্যাহতঃ

নামতিৰ দুৰ্ঘটনাত দ্বিতীয় দিনাও উত্তেজনা অব্যাহতঃ

নামতিৰ দুৰ্ঘটনাত দ্বিতীয় দিনাও উত্তেজনা অব্যাহতঃ ধোদৰ আলিত পথ অৱৰোধ

ফাৰ্ষ্ট নিউজ , শিৱসাগৰ , ১৭ নেৱেম্বৰ : শিৱসাগৰ জিলা শলগুৰি মৌজাৰ নামতি চাৰিআলি সমিপত কালি নিশা সংঘটিত হোৱা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হৈছিল দুজনকৈ ব্যক্তিৰ | উক্ত ঘটনাক লৈ আজি উত্তেজিত লোকে ধোদৰ আলি অৱৰোধ কৰে | বহু সময় ধৰি কৰা পথ অৱৰোধৰ ফলত ধোদৰ আলিত যাতায়ত সম্পুৰ্ণৰূপে বন্ধ হৈ পৰাত শিৱসাগৰ জিলা আৰক্ষী অধীক্ষকৰ ত$পৰতাত পথ অৱৰোধ উঠায় লয় | জিলা আৰক্ষী অধীক্ষকে মৃতকৰ দুয়োজন ব্যক্তিৰ ক্ষতিপূৰণৰ বাবে ব্যৱস্থা আৰু দুৰ্ঘটনাত গুৰুতৰভাৱে আঘাট প্ৰাপ্তসকলৰ চিকিৎসাৰ ব্যৱস্থা কৰোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া বুলি প্ৰকাশ কৰিছে ।
জিলা আৰক্ষী অধীক্ষকে ইতিমধ্যে চালকসহ দুজনক আটক কৰিছে।
স্মতব্য যে কালি উদণ্ড বাইক চালকৰ খুন্দাত মৃত্যু হৈছে আলহাজ মৌলানা ডাউদ হুচেইন আৰু মাতু বেগমৰ । আনহাতে দুৰ্ঘটনাত এটি দুবছৰীয়া শিশু জেচমিন বেগম গুৰুতৰভাৱে আঘাটপ্ৰাপ্ত হৈ চিকিৎসাধীন অৱস্থাত আছে।
দুৰ্ঘটনাত উদণ্ড পালচাৰ বাইক চালকে পাচজনকৈ লোকক মহতীয়াই আঘাটপ্ৰপ্ত কৰে । যাৰ ফলত গুৰুতৰভাৱে আঘাটপ্ৰাপ্ত হৈছিল পাঁচজনকৈ লোকৰ। ইয়াৰে একেটা পৰিয়ালৰে শিশুসহ আছিল চাৰিজনকৈ লোক।
AS 04 W 1632 নম্বৰৰ পালচাৰ বাইকে প্ৰথমে খুন্দিয়ায় চাইকেলত অহা এজন ব্যক্তিক | তাৰ পাছতেই অন্য চাৰিজনক মহতিয়াই গুৰুত্ব ভাবে আহত কৰে | ঘটনাত আলহাজ মৌলানা ডাউদ হুচেইন, মাতু বেগম ,বুলি বেগম, আঠবছৰীয়া য়াছমিন বেগম, দুবছৰীয়া জেচমিন বেগম আঘাটপ্ৰাপ্ত হোৱাৰ পিছতে মৌলনা আলহাজ ডাউদ হুচেইন, মাতু বেগম আৰু দুবছৰীয়া জেচমিন বেগমৰ আঘাট গুৰুতৰ হোৱাত উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে ডিব্ৰুগড়লৈ নিয়া হৈছিল যদিও বাটতে আলহাজ মৌলানা ডাউদ হুচেইন, মাতু বেগমৰ মৃত্যু ঘটে । এই ঘটনাই নামতি অঞ্চলত এক গভীৰ শোকৰ ছাঁ পেলাই | নামতি চাৰিআলিৰ দোকান -পোহাৰ বন্ধ ৰাখে |

About Staff Reporter

চাব পাৰে

ৰঙিয়া ছাত্ৰ সন্থাৰ আদালতে ফাঁচী কাঠত ওলোমালে দুই শীৰ্ষ নেতাক

*ৰঙিয়া ছাত্ৰ সন্থাৰ আদালতে ফাঁচী কাঠত ওলোমালে দুই শীৰ্ষ নেতাক* প্ৰতিবেদক, ৰঙিয়া , ১০ ডিচেম্বৰঃ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *