Friday , October 18 2019
শেহতীয়া খবৰ
Home / ব্যৱসায়-বাণিজ্য / নেছ্লে হেল্থী কিডছ আঁচনিয়ে সম্পূৰ্ণ কৰিলে ১০ বছৰ

নেছ্লে হেল্থী কিডছ আঁচনিয়ে সম্পূৰ্ণ কৰিলে ১০ বছৰ

 

ষ্টাফ ৰিপোৰ্টাৰ,,,৩০ ছেপ্টেম্বৰ।।।ধ্বজাবাহী আঁচনি নেছ্লে কিড‍্ ছে ১০ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিলে। এই উপলক্ষে নেছ্লে ইণ্ডিয়াই পূৰ্বৰ কাৰ্যক্ৰমৰ বিষয়ে স্মৰণ কৰিছে। অৰ্থৱহ পদ্ধতিৰে প্ৰভাৱ বিস্তাৰ কৰা জ্ঞান প্ৰদান কৰি নেছ্লে হেল্থী কিড্ছ আঁচনি ২০০৯ চনৰ পৰা অব্যাহত আছে আৰু ই উন্নত পুষ্টি ৰন্ধন আৰু লগতে ফিটনেছৰ বিষয়ে প্ৰচাৰ কৰি সকলোৰে মাজত এক সজাগতা সৃষ্টি কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। ৬ খন আঞ্চলিক বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সৈতে চুক্তি কৰি আৰু মেজিক বাছ এন জি অ’ৰ সৈতে সহযোগিতা কৰি উক্ত আঁচনি খন কাৰ্যকৰী কৰা হৈছিল। এই আচঁনিখনে তিনি বছৰত বিদ্যালয়ত উপস্থিতিৰ দিশত ২৯শতাংশ, হাত ধোৱাত ১৮ শতাংশ, সেউজীয়া শাক- পাচলি খোৱাৰ ক্ষেত্ৰত ৩৭ শতাংশ আৰু এসপ্তাহত কমেও তিনিবাৰ ফল-মূল খোৱাৰ বাবে ১৮ শতাংশ বৃদ্ধিত বৰঙনি আগবঢ়াইছে। উল্লেখযোগ্য যে, এই আঁচনিৰ ১০ বছৰীয়া যাত্রাৰ বিষয়ে ৰচিত এখন গ্ৰন্থ শীঘ্ৰে প্ৰকাশ পাব।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

এইচ ডি এফ চি বেংকে মুকলি কৰিলে ভাৰতৰ বৃহত্তম সেৱা ধামাকা ‘ফেষ্টিভ ট্ৰীটছ”

  ষ্টাফ ৰিপোৰ্টাৰ,,,,৩০ ছেপ্টেম্বৰ।।ভাৰতৰ অগ্ৰণী বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠান এইচ ডি এফ চি বেংকে সোমবাৰে ভাৰতৰ বৃহত্তম …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *