Sunday , February 23 2020
Home / মহানগৰ / বৰবাৰীত মে-ডাম- মে-ফীৰ আয়োজন

বৰবাৰীত মে-ডাম- মে-ফীৰ আয়োজন

 

ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ২৭ জানুৱাৰী, ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তৰ লগতে গুৱাহাটী মহানগৰীতো চলিছে মে-ডাম মে-ফীৰ ব্যাপক প্ৰস্তুতি।এইবাৰ বৃহত্তৰ হেঙেৰাবাৰী মে-ডাম-মে-ফী উদযাপন সমিতিৰ উদ্যোগত দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে অনুস্থিত হব মে-ডাম-মে-ফী। ৩০আৰু ৩১জানুৱাৰীত, হেঙেৰাবাৰী,জাপৰিগোগ,চচল,দ্বাৰকানগৰ,গনেশগুৰিকে ধৰি বিভিন্ন অঞ্চলৰ ৰাইজ একলগ হৈ দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে বৰবাৰীৰ ৰাজধানী টাই আহোম কলা সংস্কৃতি বিকাশ কেন্দ্ৰ আৰু শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ কলাক্ষেত্ৰত অনুস্থিত কৰিব মে-ডাম-মে-ফী।টাই আহোম মে-ডাম মে-ফীৰ উদযাপন সমিতিয়ে ৰূপালী জয়ন্তী বৰ্ষত ভৰি দিয়াৰ বাবে দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে মে-ডাম-মে-ফী আয়োজন কৰা বুলি জানিবলৈ দিয়ে সভাপতি কুশল চাংমাই,কাৰ্যকৰী সভাপতি জগত সন্দিকৈ, উপেন্দ্ৰ গগৈয়ে। ইফালে,মে-ডাম-মে-ফীৰ পূৰ্বে বৰবাৰীত মহিলা সকলে চলাইছে পূৰ্ন প্ৰস্তুতি।আজিৰে পৰা বৰবাৰীৰ বৰটিলাৰ টাই আহোম মহিলাসকলে আৰম্ভ কৰিছে লাৰু- পিঠা প্ৰস্তুতৰ কাম।লাৰু,পিঠা তৈয়াৰ কৰাৰ মাজতে পূৰ্বপুৰুষক স্মৰন কৰি জুহালত মহিলা সকলে গাইছে প্ৰাৰ্থনা ।উল্লেখযোগ্য যে, এই মে-ডা-ম মে-ফীৰ দুদিনীয়া কাৰ্যসুচীত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ গুৱাহাটী বাসীক আহ্বান জনাইছে মে-ডাম-মে-ফী উদযাপন সমিতিৰ সম্পাদিকা ৰেনু বৰুৱা আৰু জানমনি গগৈয়ে।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

স্বচ্ছতা-১০১ “শীর্ষক মুকাভিনয় নাট

  ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ২১ ফেব্ৰুৱাৰী : সমলয়ৰ উদ্যোগত “স্বচ্ছতা” শিৰোনামৰে এখন মূকাভিনয়িক নাট অসমৰ বিভিন্ন ঠাইত …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *