Sunday , April 5 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / মহানগৰ / শিল্পী দিৱস উপলক্ষে চিত্ৰাংকণ প্ৰতিযোগিতা

শিল্পী দিৱস উপলক্ষে চিত্ৰাংকণ প্ৰতিযোগিতা

 

ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ১৭ জানুৱাৰী : শিল্পী দিৱস উপলক্ষে আৰু জ্যোতি চিত্ৰবন আৰু ড০ ভূপেন হাজৰিকা আঞ্চলিক চৰকাৰী চলচ্চিত্ৰ টেলিভিছন প্ৰতিষ্ঠানৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস উপলক্ষে শুকুৰবাৰে জ্যোতি-চিত্ৰৱনত এখন চিত্ৰাংকণ প্ৰতিযোগিতাৰ আয়োজন কৰা হয়। তিনিটা শাখাত আয়োজন কৰা এই প্ৰতিযোগিতাত বহু সংখ্যক প্ৰতিযোগিয়ে অংশগ্ৰহণ কৰিছে। এই প্ৰতিযোগিতাত “ক” শাখাত ( প্ৰথম শ্ৰেণীৰ পৰা পঞ্চম শ্ৰেণীলৈ)
শ্ৰুতি সিনহাই প্ৰথম, হিয়াংশু কাশ্যপে দ্বিতীয়, দিচাংক চক্ৰৱৰ্তীয়ে তৃতীয় আৰু নেইনা আহমেদ, লিঞ্চি চহৰীয়াই নিচুকনি বঁটা লাভ কৰে। আনহাতে “খ” শাখাত
(ষষ্ঠ শ্ৰেণীৰ পৰা দশম শ্ৰেণীলৈ) প্ৰথম অনুৰাগ সিনহা, দ্বিতীয় চালমা হক আৰু তৃতীয় পুৰস্কাৰ নিশান্ত কাশ্যপে লাভ কৰে। সেইদৰে “গ’ শাখাত (একাদশ শ্ৰেণীৰ পৰা স্নাতক মহলালৈ) প্ৰথম সুমন দাস, দ্বিতীয় শৰ্মিষ্ঠা বৰগোঁহাই আৰু তৃতীয় পুৰস্কাৰ লাভ কৰে বিদ্যুৎ মণ্ডলে। বিজয়ী সকলক মুখ্য মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে শিল্পী দিৱসৰ অনুষ্ঠানত পুৰস্কৃত কৰে।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

অসহায় লোকৰ মাজত মহাৰাজা অগ্ৰসেন চেৰিটেবল ট্ৰাষ্টৰ খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ

  ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ৩১ মাৰ্চ : কোৰোনা ভাইৰাছে বিশ্বব্যাপি সন্ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰিছে। ইতিমধ্যে প্ৰধানমন্ত্রী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *