Thursday , April 9 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / শ্ৰীসূৰ্য পাহাৰ পীঠস্থানত জিলা প্ৰশাসনৰ গুৰত্বপূৰ্ণ সভা

শ্ৰীসূৰ্য পাহাৰ পীঠস্থানত জিলা প্ৰশাসনৰ গুৰত্বপূৰ্ণ সভা

শ্ৰীসূৰ্য পাহাৰ পীঠস্থানত জিলা প্ৰশাসনৰ গুৰত্বপূৰ্ণ সভাঃনৱনিৰ্মিত অতিথি শালা উদ্বোধন কৰিলে উপায়ুক্ত বৰ্ণালী ডেকাই

——————–

গোৱালপাৰা জিলাৰ শ্ৰীসূৰ্য পাহাৰ মহাপীঠ স্থানত ১৭ জানুৱাৰী তাৰিখে জিলা প্ৰশাসনৰ কেবাখনো গুৰুত্বপূৰ্ণ সভা অনুষ্টিত হয় ৷ পুৱা ১০ বজাৰ পৰা অনুষ্ঠিত সভাৰ আৰম্ভণিতে মহাপীঠস্থান চৌহদত নৱ নিৰ্মিত অতিথিশালাৰ ভৱনটিৰ আনুষ্ঠানিক ভাৱে শুভ উদ্বোধন কৰা হয় ৷ উদ্বোধন কৰে জিলা উপায়ুক্ত বৰ্ণালী ডেকাই ৷ এই অনুষ্ঠানতে শ্ৰীসূৰ্য পাহাৰ মহাপীঠস্থান পৰিচালনা সমিতিৰ হাতত উপায়ুক্ত বৰ্ণালী ডেকাই দহটা বৃহৎ আকৃতিৰ ডাষ্টবিন প্ৰদান কৰে ৷ ইয়াৰে পাঁচটা ডাষ্টবিন জিলা প্ৰশাসনৰ ফালৰ পৰা আৰু পাঁচটা গোৱালপাৰা মিউনিচিপেলিটি বোৰ্ডৰ ফালৰ পৰা আগবঢ়োৱা হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে ৷ ইয়াৰ পিছতে নৱ নিৰ্মিত অতিথিশালাতে ডিডিচিৰ এখন গুৰুত্ব পূৰ্ণ সভা অনুষ্ঠিত হয় ৷ এই সভা খনত জিলাখনৰ বিভিন্ন বিভাগৰ বিষয়া সকল উপস্থিত থাকি তেওঁলোকৰ বিভাগে ৰূপায়ণ কৰা বিভিন্ন আঁচনিৰ উন্নয়ণ সম্পৰ্কে জিলা উপায়ুক্তক অৱগত কৰে ৷ এই সভা খনৰ অন্তত জিলা উপায়ুক্ত গৰাকীয়ে ৰাইজৰ লগতো এক অন্তৰংগ আলোচনাত মিলিত হয় ৷ এই আলোচনা কালত উপায়ুক্ত গৰাকীয়ে ৰাইজৰ বিভিন্ন সমস্যা যেনে পানী যোগান,বাট পথ, পিএমএৱাই গৃহ আদিৰ বিষয়ে অৱগত হৈ সেই অভাৱ অনাটন তথা সমস্যা সমূহ কেনেদৰে সমাধান কৰা যায় সেই বিষয়ে বিভিন্ন বিভাগৰ বিষয়া সকলোৰ সৈতে পৰ্যলোচনা কৰে ৷ এই সভাতে শ্ৰীসূৰ্য পাহাৰৰ প্ৰন্ততত্ব বিভাগৰ লগতে মহাপীঠস্থান খনৰ বিভিন্ন দিশ সম্পৰ্কেও খৰচি মাৰি আলোচনা কৰা হয় ৷

কৃষ্ণাইৰ পৰা কন্দৰ্প কুমাৰ দেৱ নাথ, First News Report

*** *** ** *** **

About Staff Reporter

চাব পাৰে

কৰ্তব্যৰত সাংবাদিক – সংবাদকৰ্মীক স্বাস্থ্য বীমাৰ আওতাত অনাৰ বাবে জাফাৰ মুখ্যমন্ত্ৰীক স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান

  ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ৭ এপ্ৰিল :: কৰ’না ভাইৰাছ তথা কভিড১৯ য়ে সৃষ্টি কৰা আতংকময় পৰিস্থিতি স্বতেও …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *