Monday , February 17 2020
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / সুদূৰ ব্ৰাজিলত জিলিকিল নলবাৰীৰ বাঁহজানী গাঁৱৰ ৰূপজ্যোতি

সুদূৰ ব্ৰাজিলত জিলিকিল নলবাৰীৰ বাঁহজানী গাঁৱৰ ৰূপজ্যোতি

##সুদূৰ ব্ৰাজিলত জিলিকিল নলবাৰীৰ বাঁহজানী গাঁৱৰ ৰূপজ্যোতি##

ৰূপক বৈশ্য, ফাৰ্ষ্ট নিউজ ৰিপোৰ্ট, নলবাৰী, ১৬ জানুৱাৰী

নলবাৰী জিলাৰ নিজ বাঁহজানী গাঁৱৰ বশিষ্ঠ চৌধুৰীৰ তৃতীয় পুত্ৰ ৰূপজ্যোতি চৌধুৰীয়ে অসমলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছে যাৰ বাবে আজি গাঁৱখনত দুগুণ উৎসাহ-উদ্দীপনাৰে ভোগালী বিহুটিও উদযাপিত হ’ল ৷ ৰূপজ্যোতিয়ে যোৱা ডিচেম্বৰত ব্ৰাজিলত অনুষ্ঠিত হৈ যোৱা বি.জে.জে.গি. ইভেণ্টত সোণৰ পদক আৰু দ্য গ’ল্ডেন টেলেণ্ট বি.জে.জে. ইভেণ্টৰ চাবমিছন্ ফাইটিঙত ৰূপৰ পদক লৈ সুদূৰ ব্ৰাজিলৰ পৰা আজি আবেলি আহি নিজ বাসগৃহত প্ৰৱেশ কৰে ৷ ঢুলীয়া পাৰ্টিৰ সৈতে তাল-খোল বজাই স্থানীয় লোকৰ উষ্ম আদৰণিয়ে স্বাভাৱিকতেই খেলুৱৈগৰাকীক উৎসাহ আৰু অনুপ্ৰেৰণা যোগায় ৷ উল্লেখ্য যে সম্পূৰ্ন নিজা খৰছত দৈনিক অনুশীলন কৰা ৰূপজ্যোতিয়ে আজি দিলে ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰি অসমক সন্মান ৷ চৰকাৰী সহায়ৰ পৰা বঞ্চিত হ’লেও কেতিয়াও থমকি ৰোৱা নাছিল খেলুৱৈগৰাকী ৷

About Staff Reporter

চাব পাৰে

অনগ্ৰসৰ অঞ্চলত শিক্ষাৰ প্ৰসাৰৰ বাবে আগবঢ়োৱা অৱদানৰ বাবে অসমৰ যুৱকে জিনিলে ৰাষ্ট্ৰীয় পুৰস্কাৰ

  অসমৰ ভৃগু বৰঠাকুৰলৈ ৰটাৰী ইণ্ডিয়া হিউমেনিটী হিৰ’ এৱাৰ্ড ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ, ১৪ ফেব্ৰুৱাৰী : ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *