Monday , November 19 2018
শেহতীয়া খবৰ
Home / ক্ৰীড়া / স্বৰ্ণ কন্যা হিমা দাসৰ নামেৰে নামকৰণ হ’ব নগাঁৱৰ নুৰুল আমিন ষ্টেডিয়ামৰ ৪০০ মিটাৰৰ ট্ৰেক

স্বৰ্ণ কন্যা হিমা দাসৰ নামেৰে নামকৰণ হ’ব নগাঁৱৰ নুৰুল আমিন ষ্টেডিয়ামৰ ৪০০ মিটাৰৰ ট্ৰেক

ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ,,স্বৰ্ণ কন্যা হিমা দাসৰ নামেৰে নামকৰণ হ’ব নগাঁৱৰ নুৰুল আমিন ষ্টেডিয়ামৰ ৪০০ মিটাৰৰ ট্ৰেক। লগতে আধুনিকীকৰণ কৰা হ’ব এথলেটিকছ ট্ৰেকটোৰ। নগাঁও জিলা প্ৰশাসনে ঘোষণা কৰিলে এই কথা। স্বৰ্ণ কন্যা হিমা দাসলৈ ১ লাখ টকাৰ পুৰস্কাৰ নগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাৰ। নগাঁও জিলা প্ৰশাসনেও হিমাক আগবঢ়ালে ১ লাখ টকাৰ চেক।
অসম ক্ৰীড়াত আগৰেপৰাই আগবঢ়া, ক্ৰীড়াৰ ক্ষেত্ৰত টকাৰ অভাৱ নাই নগাঁৱত। প্ৰথমে নিজক জিলিকাবলৈ শিকিছোঁ, এতিয়া নগাঁও আৰু ধিঙক জিলিকাম। সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠানত এই মন্তব্য স্বৰ্ণ কন্যা হিমা দাসৰ। ৰাজ্য চৰকাৰৰ আঁচনিক প্ৰশংসা কৰি হিমাৰ আহ্বান আধুনিকীকৰণ কৰিব লাগে নগাঁও ক্ৰীড়া সন্থাক।১০টা মেডেল লৈ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰে ফটো উঠাৰ হেঁপাহ আছে ধিং এক্সপ্ৰেছ হিমা দাসৰ। নগাঁৱত সম্বৰ্ধনা লৈ ক’লে হিমাই।
আজি স্বগৃহ ধিঙলৈ যায় স্বৰ্ণ কন্যা হিমা দাস। কান্ধুলীমাৰীত হিমাক আদৰিবলৈ অধিক আগ্ৰহেৰে ৰৈ আছে গাঁ‍ওবাসী। আছু বিভিন্ন দল-সংগঠনেও সম্বৰ্ধনা জনাব স্বৰ্ণ কন্যা হিমা দাসক। উল্লেখ্য ইণ্ডোনেছিয়াত অনুষ্ঠিতা এছিয়ান গেমছত পদক অৰ্জনৰ পাছত হিমাই ৭ ছেপ্টেম্বৰত আহি গুৱাহাটীত উপস্থিত হৈছিলহি যদিও ব্যস্ততাৰ বাবে যাব পৰা নাছিল স্বগৃহলৈ।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

ভাগ্যৱতী কছাৰীক অসম বক্সিং সন্থাৰ সম্বৰ্ধনা

ষ্টাফৰিপোৰ্টাৰ: পোলেণ্ডৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বক্সিঙত স্বৰ্ণপদকৰ লগতে শ্ৰেষ্ঠ বক্সাৰৰ সম্মান লাভ কৰা অসমৰ ভাগ্যৱতী কছাৰীক দেওবাৰে …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *