Sunday , December 15 2019
শেহতীয়া খবৰ
Home / মহানগৰ / ১৯ সংখ্যক আন্তৰাষ্ট্ৰীয় লিঅ’ এক্স’পই অন্তিম দিনৰ দিনা গ্ৰাহকৰ বাবে লৈ আহিছে এক বিশেষ ৰেহাই

১৯ সংখ্যক আন্তৰাষ্ট্ৰীয় লিঅ’ এক্স’পই অন্তিম দিনৰ দিনা গ্ৰাহকৰ বাবে লৈ আহিছে এক বিশেষ ৰেহাই

 

ষ্টাফৰিপ’ৰ্টাৰ,,,,১৭ নৱেম্বৰ।।। গুৱাহাটীৰ মণিৰাম দেৱান ট্ৰেড চেণ্টাৰত ২৫ অক্টোবৰৰ পৰা ১৮ নৱেম্বৰলৈ অনুষ্ঠিত হোৱা ১৯ সংখ্যক আন্তৰাষ্ট্ৰীয় লিঅ’ এক্সপ’ৰ ১৮ নৱেম্বৰ অৰ্থাৎ সোমবাৰে সামৰণি পৰিব। লিঅ’ এড’ৰ্ভাটাইজিং আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ষুদ্ৰ উদ্যোগ নিগমৰ দ্বাৰা যুটীয়াভাৱে আয়োজিত এই এক্সপ’ৰ অন্তিম দিনটোত গ্ৰাহকৰ বাবে আগবঢ়োৱা হৈছে কেইবাটাও বিশেষ অ’ফাৰ। দৈনিক ভিত্তিত অভৱনীয় বিক্রীৰ ফলস্বৰুপে এই বিশেষ ৰেহাই গ্ৰাহকৰ বাবে আগবঢ়োৱা হৈছে। বহু দৰ্শকৰ সমাগম ঘটা এই লিঅ’ এক্স’পৰ সামৰণি অনুষ্ঠানত বিশিষ্ট সংগীত শিল্পী মনীষা হাজৰিকা, অভিনেত্ৰী নিশিতা গোস্বামী আদি বিশিষ্ট ব্যক্তি উপস্থিত থাকিব আৰু সেইদিনাই সন্ধিয়া ৬ বজাৰ পৰা অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া বঁটা বিতৰণী অনুষ্ঠানত অংশ লব। এইবাৰ এই লিঅ’ এক্সপ’ত আছে অসমৰ হস্ত-তাঁত আৰু হস্ত শিল্পজাত সমগ্রী সমূহ। আনহাতে বড়োলেণ্ডৰ উদ্যোগ
আৰু বাণিজ্য বিভাগ আৰু এন এছ আই চি এটা গোটেও বৃহৎ পৰিসৰত এই এক্সপ’ত যোগদান কৰিছে। এই বছৰ ৬৮ খন ষ্টল স্থাপনৰ জৰিয়তে তেওঁলোকে নিজৰ সামগ্ৰী সমূহ গ্ৰহকসকলৰ বাবে মুকলি কৰি ভাল আয় উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে । উল্লেখযোগ্য যে, প্ৰতিবছৰে অনুষ্ঠিত হোৱা এই এক্সপ’ৰ বৃহৎ সফলতাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ২০২০ চনৰ ৩০ অক্টোবৰৰ পৰা ৩০ নৱেম্বলৈ এই এক্সপ’ৰ ২০ সংখ্যক সংস্কৃৰণৰ বাবে ইতিমধ্যে আয়োজকবৃন্দই কৌতুহলী হৈ পৰিছে।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

কুইন ওজাৰ বাসগৃহ ঘেৰাও কৰে একাংশ প্ৰতিবাদকাৰীৰ

  ষ্টাফৰিপৰ্টাৰ, ১০ ডিচেম্বৰ : আজি কুইন ওজাৰ বাসগৃহ ঘেৰাও কৰে একাংশ প্ৰতিবাদকাৰীয়ে। বন্ধ সমৰ্থকৰ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *