Tuesday , November 19 2019
শেহতীয়া খবৰ
Home / আঞ্চলিক / ৰঙিয়াত নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্র পৰিষদৰ স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান

ৰঙিয়াত নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্র পৰিষদৰ স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান

*ৰঙিয়াত নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্র পৰিষদৰ স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান*

প্ৰতিবেদক,ৰঙিয়া ,১৭ অক্টোবৰঃ
নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক-২০১৬ ৰ বাতিলৰ দাবীত আজি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ ৰঙিয়া জিলা সমিতিয়ে ভাৰতবৰ্ষৰ প্ৰধান মন্ত্ৰী লৈ স্মাৰক পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰে ।সংগঠনটোৰ ৰঙিয়া জিলা সমিতিৰ সভাপতি মিনোজ আহমেদ আৰু সম্পাদক ভৱেশ কুমাৰ ডেকা স্বাক্ষৰিত বিবৃতিযোগে জানিবলৈ দি কয় বৰ্তমান সময়ত সমগ্র অসম আৰু উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলজুৰি অসমীয়া জীৱনৰ সকলো ক্ষেত্ৰতে সংশয় কঢ়িয়াই অনা বিতৰ্কিত বিধেয়কখন বাতিলৰ দাবীত ৰাজ্যৰ সৰ্বস্তৰৰ ৰাইজে প্ৰতিবাদ কৰি আহিছে ।ইয়াৰ পাছতো নৰেন্দ্ৰ মোডী নেতৃত্বাধীন কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিতৰ্কিত বিধেয়ক খন প্ৰযোজ্য কৰাৰ বাবে উঠি পৰি লাগিছে ।এনে এক প্ৰেক্ষাপটত প্ৰধান মন্ত্ৰী গৰাকীৰ প্ৰত্যক্ষ হস্তক্ষেপ কামনা কৰি ৰঙিয়া মহকুমাৰ মহকুমাধিপতিৰ জৰিয়তে স্মাৰক পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰাৰ কথা সদৰী কৰে নেতৃবৃন্দই ।

প্ৰেৰক, পহৰেদ আলী আহমেদ ।ৰঙিয়া ।

About Staff Reporter

চাব পাৰে

শ্ৰদ্ধাঞ্জলি

আজি ইং 18-11-19 তাৰিখ সোমবাৰে গড়পোট শ্ৰী শ্ৰী জগদ্ধাত্রী পূজা মণ্ডপত এক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি অনুষ্ঠানৰ আয়োজন …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *